Zyrtare, Simone Pepe ikën nga Juventus

0
SHPËRNDAJE

simone-pepe
Simone Pepe

Pas pesë vitesh te Juventus, Simone Pepe nis një aventurë të re te Chievo e Veronës. Mesfushori 31 vjeçar ka luajtur 219 ndeshje dhe ka shënuar 29 gola në serie A ku luan prej gati 10 vitesh. Përveç Juves, Pepe ka luajtur më parë edhe te Palermo, Piacenza, Udinese dhe Cagliari.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.