Zyrtare, Superkupa luhet në Qemal Stafa

0
SHPËRNDAJE

imageSuperkupa/ Tashmë është zyrtare, Superkupa e Shqipërisë do të luhet në stadiumin “Qemal Stafa”, pasi kështu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit. Edhe sezonin e kaluar kur Skënderbeu fitoi minimalisht përballë Flamurtarit me golin e Nimagës, ndeshja u zhvillua në kryeqytet, duke mos u zhvilluar në impiantin modern “Elbasan Arena”. Këtë rradhë trofeu i Superkupës do të diskutohet mes fituesve të kampionatit, Skënderbeut, dhe fituesve të kupës, Laçit. Ndeshja do të zhvillohet në datën 12 gusht në oren 20:00

S'KA KOMENTE

Comments are closed.