Zyrtarizohet transferimi i Kovačić tek Real Madrid

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Pasi u përfol se Mateo Kovacic kishte arritur akordin me ekipin e Real Madrid, tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi. Mesfushori kroat është zyrtarisht lojtar i madrilenëve dhe largohet nga Interi pas gati 2 sezonesh. Trajneri Benitez do të ketë edhe një yll tjetër për mesfushën e tij, teksa tani ajo është e mbipopulluar. Inter do të perfitojë rreth 35 mln euro nga ky transferim, teksa këto para do t’i përdorë për të forcuar akoma më shumë skuadrën këtë sezon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.