Lajmet e fundit

Media turke bën të ditur se ekipi që drejtohet nga trajneri legjendar Fatih Terim, verën e ardhshme, do të mund të përforcohet me futbollistin...

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 20-të të kampionatit mes Partizanit dhe Kukësit, që zhvillohet sot, në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi,...

SPORT VENDI

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me raportin e inspektorëve të UEFA-s përsa i përket çështjes Skënderbeu.   Nëpërmjet një komunikate për shtyp, qeveria...

SPORT BOTA

Ederson Moraes konsiderohet një nga portierët më të mirë në lojën me këmbë. Aq sa gardiani i Sitit vetofrohet për t’u spostuar edhe në...

QUIZZ

Disa pyetje nga futbolli thjesht për qejf....

Sporte MIX

Për herë të dytë, Romela Begaj ka dalë pozitive në testin antidoping, pasi ka përdorur substancën e ndaluar stanozolol në kampionatin botëror të zhvilluar në Amerikë, ku mori dy medalje. Peshëngritësja shqiptare është pezulluar...

Skënderbeu ka njoftuar në faqen zyrtare ne "facebook" për daljen në tregë të biletave për sfidën me Partizanin e Bogradit. Njoftimi i Skenderbeut Të enjte, 19 Tetor, ora 21:05, Ujqërit presin në stadiumin ‘Elbasan...

Sport SHQIPTARIA

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po ndiqet me shumë interes në Holandë dhe nga ekipi më i madh i vendit të futbollit total, Ajaksi. Lajmi...

Edhe pse vetë Dejvi Bregu e mohon, në klubin e Skënderbeut janë të sigurt se kanë blerë kartonin e futbollistit te Luftëtari. Në fakt, vetë...

Një “derbi” Milan-Inter në… Turqi. Një ish-lojtar i Interit, Ze Maria dhe një ish i kuqezinjve, Kosmin Kontra, janë takuar sërish me njëritjetrin. Kësaj...

Na ndiqni

16,211TifozëtSi
28NdjekësitNdjek
0AbonentëPajtohem

FUTBOLL FEMRA

Shqipëria U-19 në futboll për femra barazoi sot 0-0 në Durrës ndaj Azerbajxhanit. Ishte ndeshja e fundit në grupin kualifikues, ku më parë kishim...