Plaku tregon të vërtetën e largimit nga Skenderbeu

0
SHPËRNDAJE

Flet Plaku, Sulmuesi zyrtarizon largimin nga Korcarët , tek Skenderbeu kisha një inatë personal me dikë , i falenderojë të gjithë dhe ate që më luftoj në cdo momentë.

Deklarata e Sebino Plaku

Pershendetje te gjithe sportdashesve, vecanerisht tifozave te Skenderbeut.
Jam munduar ne karrieren time sportive te jem gjithmon korrekt brenda dhe jashte fushe.
Kohet e fundit kam hasur nje problem (personal) ne rradhet e Skenderbeut. Nuk jam tip qe krijoj probleme,dhe nuk i kerkoj ato,madje jam shume i matur ne veprime. Por ndonjehere situatat te imponojne te shprehesh haptazi per ate c’ka ndodhi. Por une kurre, por kurre…nuk do te flas asnje fjal kunder Skenderbeut, skuader qe e kam dashur me gjithe zemer dhe e dua ende. Kam qen pjes i atij projekti prej kohesh dhe jam krenar per cfar kemi arritur me ate fanell.Problemin e kam patur dhe do ta kem personal. Tek Skenderbeu kam kujtime te bukura. Kam dhene gjithnje maksimumin per kete ekip,dhe per ate fanell.Nuk eshte ky momenti te flas me teper.
Dua te falenderoj drejtuesit e Skenderbeut,shoket e skuadres,njikohesisht dhe ate person qe me luftoi ne cdo moment…Kurre s’do te harroj! Por sic e thash, tani eshte momenti mos ta bej me te hidhur lamtumiren, pasi lamtumirat jane gjithnje te hidhura…per mua keshtu eshte, nuk e di per te tjeret…sepse e kam dashuruar gjithmon me shpirt ate skuader, ate qytet, qe do ta mbaj gjithmon ne zemren time se bashku me tifozerine Ujqerit e Debores…!
Por tashme eshte momenti qe te nis nje karriere te re. Falenderoj shume Kamzen per besimin, ishin te paret qe shfaqen interes per mua edhe kur nuk po aktivizohesha fare, apo kur u lija jashte 18-teshes, per kete ju isha mirenjohes dhe u kisha dhene fjalen.
I falenderoj te gjithe skuadrat e tjera, e vleresoj pa mase interesimin e tyre.
Uroj qe me skuadren time te re te kemi sukses ne kampionat, por edhe ne Kupen e Shqiperise.
Jam totalisht i perqendruar tek Kamza. Shpresoj qe me Zotin perpara, te arrijme objektivat e klubit.
Me respekt
Sebino Plaku

S'KA KOMENTE

Comments are closed.