Daja: Golat e sulmit më kënaqin

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja fletë për mediat pas fitores me Lushnjen

Ilir Daja

Daja: Nuk ishte një kundërshtar modest, pavarsisht renditjes së tyre, pasi në ndeshjet kundër rivalëve ka bërë një ndeshje shumë të mirë. Sot ishim agresivë në zonën e golit, megjithëse nuk ishim shumë efektiv. Shënimi i golit nga sulmuesit është gjë e mirë, pasi kjo ka rëndësi që të mos ketë probleme me sulmin. Donjet Shkodra ka disa cilësi, ka bagazh teknik shumë të mirë, ka arritur kondicionin e mirë, ka potencialin e duhur, por besoj që edhe nga mënyra e pozicionimit të Lushnjes, nuk ishte optimal sot. Në Europë nuk duhet të bëjmë të njëjtat gabime, pasi kundërshtarët s’të falin. S’duhet lënë mundësi lojtarit të na kundërsulmojë, do të futemi në lojë agresivë, si sot, por do të futemi në krah me dy lojtarë, që të mbrohemi më mirë dhe të mos pësojmë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.