Ali Sowe , tregon për “Tuttomercatoweb” aventuren e re ne kampionatin Shqiptarë

0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi me ne formë tek Skenderbeu Ali Sowe fletë për “Tuttomercatoweb” ku tregon për aventuren e re me Skenderbeun.

 

 

Kampionati Shqiptar?

Sowe:Jam i lumtur që zgjodha Shqipërinë, për këtë eksperiencë të re. Po shkon ashtu siç shpresoj.”

Goli i pare ne Shqipëri?

Sowe:Një ndjenjë e mrekullueshme. Është bukur kur fiton dhe shënon gol vetë. E rëndësishme është fitimi i 3 pikëve. Jemi duke për titullin ndeshje për ndeshje për të arritur objektivin.

Përse zgjodhi Shqipërinë

Sowe:E zgjodha kampionatin shqiptar për një eksperiencë të re. Eshtë nivel i mirë  taktikisht dhe fizikisht. Skënderbeu është një klub mjaft i organizuar, me staf dhe drejtuesë kompetentë.”

Huazimi për të rifituar Kievon

Sowe:Jam ende i Kievos. Tani jam duke u përqendruar në eksperiencën e re, duke dhënë më të mirën time, si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Europës. Më pas do të kthehem te Kievo për të folur.

Cfarë lojtari është Sowe?

Sowe:I shpejt, më pëlqen kur dal një kundër një me mbrojtësin dhe shënoj, por gjithashtu punoj për skuadrën.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.