Allmuca: Dinamo në Superiore kur të ketë infrastrukturë

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Dinamos Igli Allmuca flet për “supersport” per objektivat e Dinamos gjate ktij sezoni.

Humbja në ndeshjen e parë të kupës së Shqipërisë ndaj Flamurtari?

Allmuca:Nuk donim të harxhonim forcat për Kupë por megjithatë pash sinjale të mira edhe nga futbollistët që u aktivizuan. Mendoj që do të bëjmë mirë në kampionat.”

Objektivat?

Allmuca:Objektivi ynë është ndeshja e radhës dhe ne dëshirojmë të edukojmë futbollistët me këtë frymë. Duhet të sillemi kështu pa i vendosur objektiva dhe pa i vënë nën presion të rezultateve. Jemi të kënaqëur me këtë kontigjent që kemi . Shpresojmë që atë që ekipi ka treguar në miqësore ta tregojë edhe në kampionat.”

Kur do kthehet Dinamo ne futbollin elitar ?

Allmuca:Kur Dinamo të ketë infrastrukturën e vetë atëhere do të kthehet, në të kundërt është e pamundur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.