Ansi Nika: Ndaj Partizanit për rezultatë pozitiv

0
SHPËRNDAJE

Në një intervistë për “supersport” mesfushori i Kurbinasve Ansi Nika flet per objektivat sezonal.

Nika: Duke bërë krahasimin me një vit më parë kemi objektiva të tjera. Me afrimet e reja dhe trajnerin që e sheh mirë ekipin shpresojmë ta nisim me rezultat pozitiv, pasi ne kemi treguar që jemi një ekip i fortë për këdo. Mendoj që do të arrijmë objektivat të cilat janë Kupat e Europës dhe pse jo fitimi i Kupës së Shqipërisë.”

Transferta delikate, në Selman Stërmasi ndaj Partizanit?

Nika:Partizani është ekip i madh por ne nuk duhet të frikësohemi apo ta mbivlerësojmë. Shkojmë në Tiranë për të marë rezultat pozitiv.”

Mesfushori vendos në plan të parë objektivin e skuadrës sesa atë personal.

Nika:Duhet të jap maksimumin dhe shpresoj që me pak fat të shënoj. Është e rëndësishme të ndihmoj ekipin pse jo dhe të shënoj.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.