Arapi:Ndeshjen do ta vendosin sulmuesit

0
SHPËRNDAJE


Ekskluzive vetem për “superliga_shqiptare79 , Renato Arapi fletë si një ish i dy skuadrave ne prag të ndeshjes se neserme Skenderbeu-Partizani.

Kush ka me shumë shance per te fituar neser ?

Arapi:Po duke u nisur nga fakti qe Skenderbeu luan ne shtepi perballe tifozeris se saj plus dhe gjendjen psikologjike shume te mire qe po kalon te benë te mendosh qe Skenderbeu niset pak me favorite ne kte takim por nga ana tjeter mendoj qe do kemi një Partizan agresiv qe do te mundohet te luaj lart ne menyre qe mos te lejoj kundershtarin te dominoje ne mbajtjen e topit gje qe Skenderbeu e ka nje nga anët tij me te forta,besoj qe është nga ato ndeshje qe diferencen do ta bejnë detajet dhe kush do te gaboj me pak do te fitoj.

Ndeshja do ta zjidhi sulmi po mesfusha?

Arapi:Veshtirë ta parashikosh kte gje sepse te dyja skuadrat kanë ne perberje lojtar cilesor ne sulmë edhe mesfushë une mendoj qe ne qoftë se ne kte ndeshje do ketë gola ata do jenë sulmuesit qe do shenojnë.

Per kë ke më shumë nostalgji Skenderbeu apo Partizanin?

Arapi:Te jem i sinqertë te Partizani për ato pak muaj qe kalova kam ndjerë shume mire u pershtata shumë shpejtë me ambjentin me skuadren dhe kur kam ikur nga aty kam lenë miqë te mire por tek Skenderbeu kam kaluar 6 vite te jetes sime dhe qe nga dita e pare deri diten e fundit kam gjetur njerez qe me kanë perkrahë si ne qytet ashtu dhe ne skuader pervec kesaj kam fituar shume trofe dhe kam kaluar emocione te jashtezakonshme me kte skuader.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.