Besa fiton “derbin” me Erzenin.

0
SHPËRNDAJE

Besa ka arritur të fitoj me përmbysje ndaj Erzenin dhe pse vendasit janë gjetur shumë shpejtë në disavantazh pasi miqtë zhbllokojnë ndeshjen me Pashen me penallti.

Besa-Erzeni

Pak minuta me pas Veton Shabani barazon shifrat në 1-1, pjesa e parë është mbyllur po me kto shifra.

Në startin e të dytës Mario Morina kalon Besen në avanazh duke cuar shifrat në 2-1 , pas golit te Morines ka pasur dhe “përplasje” në pankina ku albitri ka detyruar Dorian Bubeqin ne largohet ne pankina e Beses.

Në minutën e 60 Erando Hoxha largohet i dëmtuar për ti bërë vend Brahimajt .

Për ti vënë “kapak” sfides mendoj Ervis Kaja cili thelloj rezultatin në 3-1 , duke i dhënë 3 pikët Bësës e cila ngjitet e dyta.
Ft
Besa 3-1 Erzeni
Shënues Shabani,Morina,Kaja / Pasha

S'KA KOMENTE

Comments are closed.