Besa ,fiton dhe bind ndaj Dinamos

0
SHPËRNDAJE


Besa e kanisur mbarë , teksa ka fituar me rezultatin e paster 2-0 ndaj Dinamos qe drejtohet nga Igli Allmuca.

Kavajasit kane dominuar ndeshjen teksa , fillimishtë golin e kanë gjetur me Aldo Dervishin i cili ka realizuar golin e pare me fanellen e Beses, teksa pjesa e pare po shkonte drejtë mbylljes Greisild Lika ka shpërdoruar nje mundesi te arte per te barazuar ndeshjen.

E dyta nisë e qete teksa ne min e 57 kapiteni Meglid Mihani i “shtang” te gjithë me perlen e tij nga jashte zone .Ne min e fundit Dinamo i afrohet golit nga nje goditje denimi por portieri Kaloshi tregohet i vemendeshem dhe grushoton topin duke bere qe porta e tij te mos prekej.

Ft

Besa 2-0 Dinamo
Dervishi, Mihani

S'KA KOMENTE

Comments are closed.