Çani:Do të flas me stafin dhe trajnerin nëse do të luaj

0
SHPËRNDAJE

“Bomberi” Edgar Çani flet për “TopChanell”

Është gati Çani për të luajtur që në ndeshjen e Kupës të mërkurën ?
Çani: Pothuajse kam kaluar problemet që kam patur së fundmi dhe po stërvitem normalisht me grupin. 
Të shohim do të diskutojmë me stafin dhe trajnerin nëse do të luaj , por ajo që është më e rëndësishme unë ndjehem shumë mirë.

Ardhja juaj në kampionatin shqiptar ka bërë mjaft bujë , dhe konsideroheni si zëvendësuesi i Ekuban te Partizani. 
Çani: Ekubani ka bërë mirë të Partizani, por unë dua të bëj punën time sa më mirë për skuadrën dhe të shënoj shumë gola.

Përshtypja e juaj për kampionatin shqiptar ?
Çani: Kam ndjekur ndeshjen me Laçin , por kam parë edhe takime të tjera . Mendoj se Kategoria Superiore është e fortë, nuk është aspak një kampionat i lehtë, ndaj duhet të jemi gjithmonë 100% të përqendruar për ti përballuar sa më mirë ndeshjet .

Si ju duket skuadra?
Çani: Skuadra më pëlqen shumë , është e vendosur mjaft mirë në fushë , duhet vetëm të përmirësojmë disa gjëra të vogla pasi është vetëm fillimi i kampionatit dhe duhet të punojmë shumë , por ekipi ka gjithë cilësitë e duhura për të bërë shumë mirë.

Mendoni se Partizani mund të jetë një trampolinë për tu rikthyer në kombëtare? 
Çani: Sigurisht, për momentin mendoj të jem në fushë dhe të luaj sa më mirë , më pas nëse do të më vij një ftesë nga kombëtarja do të ishte kënaqësi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.