Daja: Fitoren e djeshme ja dedikojmë, tifozit qe ndërri jetë dje në stadium

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Skenderbeut Ilir Daja , ne lidhje direkte me emisionin Rubrika Sportive , (Rtsh1)

Pse kaq vonë në stadiumin e “Skenderbeu”?

Daja:Ka qenë nje ditë e ngarkuar pasi dhe sot , jemi stervitur për ndeshjen me Young Boys , edhe e kemi studiuar .
Sot kemi kryer dhe homazhe për tifozin , qe ndërroj jetë dje në stadium , dhe fitoren e djeshme ja detikojmë atij .

Leshuat pak terren ne min e 30?

Daja:Nuk është nje gje shumë e madhe pasi perball kishim nje rival qe është ndertuar per një objektiv qe kemi dhe ne ,ato kishin ardhur ne Korce te rikuperonin ne klasifikim dhe për të mare 3 piket.

Motivimi?

Daja:Sot pata nje komunikim te shkurter me lojtaret e mi , nese do hymë me te njejtin motivim që hymë ne ndeshjen me Partizanin , dhe pse është shumë heret pasi jemi ne javen e dyte jemi ne rrugen e duhur.
Por nese paraqitemi si ne pjesen e dyte me Kamzen do ti veshtirësojmë gjerat.

Kemi qenë dominues ne shume drejtime ndaj Partizanit , dhe pse shumë herët Partizani e ka nisur jo mire ne kto 3 javët e para .

Aliti?
Është prezantuar shumë mire dhe ka plotesuar mungesen e Jashanices .

S'KA KOMENTE

Comments are closed.