Duro: Bardhi është talent. E doja tek Flamurtari

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Flamurtari ka bërë shumë afrime gjatë kësaj vere, teksa skuadra u ndërtua thuajse nga fillimi nga tekniku Shpëtim Duro, të cili i është lënë dorë e lirë nga drejtuesit për merkaton.

Një nga lojtarët që ai ka dashur është edhe mesfushori i talentuar i Partizanit, 20-vjeçari Jurgen Bardhi. Këtë Duro e ka zbuluar në një lidhje direkte që ka pasur në emisionin “Zona Gol” në Supersport.

“Unë çuditem që nuk ka shumë minuta një lojtar si ai, që luan shumë mirë, është i mirë edhe në veprimet e tij me topin. Gjithmonë me minutazhin që ka pasur ka qenë protagonist. Është një futbollist që unë e kam afruar me iniciativën time që 16 vjeç te Partizani dhe ka debutuar në drejtimin tim. E kam theksuar atëherë në intervista që pas dy vitesh ky do të ishte pika kryesore e Partizanit”.

“Jo zyrtarisht unë kam kërkuar ta marr te Flamurtari, për ta aktivizuar, që t’i bënte mirë dhe Partizanit. Do të ishte një nga lojtarët kryesorë të Flamurtarit në këto momente. Të mos aktivizohet Bardhi me ato nivele lojtarësh që ka tani mesfusha e Partizanit, përjashto Trashin e Bathën, është çudi. Bardhit duhet t’i jepet një minutash jashtëzakonisht i plotë. Edhe sikur të luajë keq, ai do të jetë një nga lojtarët kryesorë të Partizanit, pasi është në moshën 20-vjeçare”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.