Duro: Na mungoj vetem goli

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Flamurtarit , Shpetim Duro

Trajneri i Flamurtarit Shpetim Duro fletë për “supersport” pas barazimit me Luftetarin.

Duro: Cdo ndeshje ka rëndësinë e saj. Skuadrat rivale duhen respektuar të  gjitha pasi do të jetë një kampionat i ekulibruar. Sot kisha dëshirë të fitonim pasi riktheheshim në fushën tonë. Në pjesën e parë nuk luajtëm mirë. Në pjesën e dytë kishim epërsi territoriale, patëm raste por nuk ishim të qetë përpara portës. Presioni i tifozerisë ndikoi dhe i vuri në vështirësi lojtarët tanë që nuk shfaqën më të mirën e tyre. Megjithatë është një barazim që na vlen, tashmë duhet të mendojmë për ndeshjen e rradhës. Sot mbrojtja ka bërë një punë të shkëlqyer duke mbuluar në mënyrën më të mirë dy lojtarët më të rrezikshëm të Luftëtarit, Abazajn dhe Bregun.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.