E para / Grupi A fiton vetëm Egnatia / Tirana nuk njeh rivalë

0
SHPËRNDAJE

Egnatia është vetmja skuadër qe ka marë 3 pikët e plota teksa ka fituar ndaj Dinamos.
Korabi barazon në shtëpi me Vllaznin B gjithashtu dhe Beslidhja me Burrelin .
Tërbuni ulë me këmbë ne tokë Kastriotin duke barazuar 1-1.

Grupi A Rezulatatet
Besëlidhja – Burreli 0-0
Korabi – Vllaznia B 1-1
Shënues: Peçi 1′ / Markolaj 83′
Dinamo – Egnatia 0-2
Shënues: Kingsley 55′, Baholli 88
Tërbuni – Kastrioti 1-1
Shënues: Taku 40′ / Marku 19′

Dinamo – Egnatia

Tirana tregon dhe një herë që nuk njehë rivalë pasi ka shkatrruar 6:0 Shkumbinin.
Takimet e tjera nuk kanë pasur supriza.

Grupi B Rezultatet

Shkumbini – Tirana 0-6
Shënues: Doka 31’, Ngoo 40′, Hoxhallari 53′, Sentamu 56′, Daja 59′, Karabeci 92’ (pen.)
Turbina – Tomori 0-2
Shënues: Sharavolli 68′, Onuh 94′
Pogradeci – Shënkolli 1-0
Shënues: Çekiçi 23′
Naftëtari – Apolonia 0-2
Shënues: Mihana 29′, Hysenshahaj 58′
Bylis – Iliria 2-1
Shënues: Murataj 15′, Zisi 23′ / Berberi 27

S'KA KOMENTE

Comments are closed.