E para , luhet sot 9 duele interesante

0
SHPËRNDAJE

Stadiumi “Adush Muca”

Kategoria e parë ,Luhet sot jave e tretë, ku janë parashikuar te luhen 9 sfida .

Ne grupin A , Besa pretë Terbuni per te lenë pas humbjen ndaj Beslidhjes javen e kaluar.
Burreli pretë Dinamon për te mare piket e para ne kampionat ,Egnatia pretë ne shtepi Korabin , ndersa Vllaznia B , luan ndaj Kastrioti nje “derbi” Shkodranesh pasi tek Kastrioti ka shumë produkte te akademis Shkodrane.
Ne grupin A neser luhet dhe nje tjeter duel interesant Erzeni-Beslidhja sfidë qe do të transmetohet ne Rtsh.

Ndryshe nga grupi A , ne grupin B sot luhet te gjitha sfidat , Turbina pretë Bylisin ,Shkumbini luan ne trasnfertë ndaj Tomorrit.
Tirana pretë ne “SelmanStermasi” Naftetarin.
Apollonia pretë ne shtepi Pogradecin, ndersa Shenkolli luan ne shtepi ndaj Iliris.

Kategoria e Parë – Java 3

Sot, ora 16:00

Grupi A
Besa – Tërbuni
Burreli – Dinamo
Egnatia – Korabi
Vllaznia B – Kastrioti

Grupi B
Turbina – Bylis
Tomori – Shkumbini
Tirana – Naftëtari
Apolonia – Pogradeci
Shënkolli – Iliria

Nesër, ora 14:00
Erzeni – Besëlidhja (RTSH

S'KA KOMENTE

Comments are closed.