Egnatia “shkërmoq” Apollonin , shkëlqejnë Nigerianët

0
SHPËRNDAJE

Pauza e kategoris se parë i ka dhenë , Egnatias e Apollonis shansin për të luajtur nje miqsore.

Ndeshja nuk ka pasur shumë histori pasi Egnatia gjenë shpejtë golin me Mateo Hasa, ne minuten e 30 trajneri Vladimir Gjoni aktivizon mesfushorin Nigerian Henry (nr23) i cili jep nje impulsë tjetër lojës së Egnatias , ku fillon te luaj rrjethshëm duke ju afruar shumë here portes, ku cdo gje niste nga këmbet e Henryt .
Pjesa e parë mbyllet me rezultatin 1-0 .

4 Nigerianët

E dyta nise me tre ndryshime tek Egnatia trajneri Gjoni aktivizon dhe 3 sulmuesit Nigerianë
Kingsley Okebugwu Bright Friday
Beji Anthony
, duke e cuar në 4 numrin e Nigerianve në fushë .

Apollonia tenton topat e gjatë tek Krasniqi por Vogli dhe Nako janë murë ne minuten e 50 , 4 Nigerianët nisin te “shpërthejnë” me aksione nga te dyja krahet , ne minuten e 56 Vogli shënon golin e dytë për Rrogozhinasit.

Nuk vonon shumë nje aksion model , i Nigerianve , i sigurojnë Gjokës nje penallti ne levizje , qe tregohet i saktë para portes.

Minuten e 65 trajneri Gjoni largon mesfushorin Henry , duke mos e rrezikuar pasi nga pamundesia për ti ndalur lojtarët e Apollonis benin faulla , Henry pritet titullar ndaj Dinamos javën e ardhshme.

Minutat e fundit flasi po për Egnatian , qe i afrohet shumë herë golit me Nigerianët, mosha i tyre fare vogel dhe mos ambientimi me fushen pasi kanë vetem një ditë që sterviten me ekipin beri qe ato mos te gjenin golin e parë me fanellen e Egnatias.

Ft
Egnatia 3-0 Apollonia
Shënues Hasa, Vogli , Gjoka.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.