Ekskluzive, Partizanin e gjykojnë arbitra anglez ndaj Salzburg

0
SHPËRNDAJE

arbitriPartizani pret Salzburgun në ndeshjen e turit të tretë të Champions League, ndërkohë që këtë përballje do ta gjykojë një treshe angleze.

Minuta90.com zbulon se Michael Oliver do të jetë gjyqtari kryesor i këtij takimi, 31 vjeçari anglez që prej 2010-tës gjykon në Premier Ligë, i cili mban edhe rekordin si arbitri më i ri që ka gjykuar në këtë nivel.

Prej 2012-tës ai është arbitër i FIFA-s, ndërkohë që asistentë të tij në Elbasan do jenë Stuart Burt dhe Adam Nunn. Gjyqtar i katërt do të jetë Craig Pawson.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.