Erzeni e Turbina ne krye , ja si nisë e para

0
SHPËRNDAJE

Dje dhe sot jane luajtur te gjitha ndeshjet e javes se pare te kategoris se pare .

Per te caktuar favoritet është ende ,heret pasi kampionati sa po ka nisur , por duhet te vecohet fitorja e Erzenit dhe e Kastrioti ne grupin A , ndersa ne grupin B fitorja ne shtepi e Turbines dhe e Bylis ne transferte ndaj Peqinit , nuk duhet lene pa përmendur dhe fitorja e Tiranes me vështirësi ndaj Iliris.

Grupi A Rezultatet , Renditja
Besëlidhja – Tërbuni 1-1
Shënues: O. Kamara 11′ / Shaba 73′
Erzeni – Korabi 4-1
Shënues: A. Kllari 25′, Pasha 35′, Goxha 56′, E. Troplini / Jaupi 63′
Burreli – Kastrioti 0-2
Shënues: Kabiru 78′ (pen.), Marku 92′
Egnatia – Vllaznia B 1-0
Shënues: Mile 15′
Besa 2–0 Dinamo Dervishi15′ Mihani57′

Grupi B ,Rezultatet,Renditja
Shkumbini – Bylis 0-2
Shënues: Buzi 61′, Gregati 67′
Turbina – Naftëtari 3-1
Shënues: Roshi 39′ (pen.), Bakiu 54′ , 81′, / Pepa 83′
Tomori – Pogradeci 1-1
Shënues: Paja 17′ / Çekiçi 25′
Apolonia – Shënkolli 2-0
Shënues: Krasniqi 37′, 74′
Tirana 1–0 Iliria Maveje79′

S'KA KOMENTE

Comments are closed.