Flamurtari/ Duro: Më vjen mirë që penalltia ishte i drejtë

0
SHPËRNDAJE

Flamurtari arriti sot një fitore me shumë mund kundër Partizanit, falë golit të shënuar nga Tomislav Bushiç në minutat e fundit të sfidës.

Pas sfidës, trajneri i skuadrës vlonjate, Shpëtim Duro u shpreh: “Ky ishte një rifillim i kampionatit dhe prandaj ishte i vështirë. Një fitore ndaj Partizanit në këtë moment, sigurisht është një rezultat shumë i mirë.

Kjo ishte ndeshja e pare për këtë vit kalendarik dhe lojtarët nuk kanë ardhur në ritmin e duhur. Por kam shumë besim tek Zuka dhe Neldjekoviç që me kalimin e kohës do të jenë akoma më mirë. Më vjen mirë që specialistët e kanë pranuar këtë 11-metërsh, sepse në të kundërt do të më vinte shumë keq.

Humbjet në momentin e fundit janë të hidhura dhe nëse humbet në të tilla situata nga një 11-metërsh është një situatë e keqe. Megjithatë mesa shoh penalltia ka qenë e drejtë dhe mund të jepej edhe në disa raste më parë.

Skuadrës i kisha thënë të ishte e kujdesshme pasi ndeshje të tilla e vendosin episode. Kisha frikë nga kundërsulmi i Partizanit, por fatmirësisht nuk jemi vendosur në pozita të vështira, pavarësisht 2-3 kundërsulmeve të rrezikshme të kundërshtarit.

Nëse ndeshja do të përfundonte 0-0 nuk do të isha i keqardhur, por sigurisht fitorja është akoma më mirë. Ne nuk kishim shumë futbollist të rinj në formacion dhe u paraqitëm me skuadrën që mbyllëm vitin e kaluar kalendarik”, tha trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro për Superpsport.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.