Gavazaj në pikëpyetje ndaj Kukësit

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Enis Gavzaj e nisi shumë mirë ndeshjen e djeshme me Young Boys, ku Skënderbeu barazoi 1-1. Ishte pranë golit, por ajo përplasje me portierin kundërshtarin ia bëri të pamundur vazhdimin e lojës.

Dëmtimi i Gavazjt

Gavazaj është një ndër lojtarët më në formë të formacionit të trajnerit Daja dhe dëmtimi i djeshëm e ka shqetësuar jo pak stafin teknik. Gjatë daljes me barrelë nga fusha lojtari u pa i tronditur dhe dëmtimi, të paktën më pamje të parë, duket serioz. E ka pranuar edhe vetë trajneri Daja.

Sot lojtari do të kryejë vizita më të specializuara dhe do të ketë një ide më të qartë në lidhje me kohën e qëndrimit larg fushave. Por, me të gjitha gjasat, Gavazaj e ka humbur transfertën me Kukësin. Skënderbeu ka shumë lojtarë në dispozicion, por Gavazaj është disi specifik në lojën e tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.