Genc Tomori: Ndaj Lushnjës fillon kthesa e Partizanit

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Ndaj Lushnjes për të nisur kthesën dhe për ti dhënë një tjetër kuptim këtij sezoni. 1 pikë në 3 javë dhe vendi i fundit në renditje, fillim më të dobët nuk mund të kishte për Partizanin, që tashmë shikon me optimizëm nga ndeshja e rradhës ndaj verdhëjeshilëve ku fitorja është detyrim për Të Kuqtë. Në seancën stërvitore të kësaj të Enjteje që Partizani e zhvilloi në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz, trajneri Mark Iuliano qëndroi për pjesën më të madhe të kohës i ulur në stol sëbashku me një nga ndihmësit e tij.

I qetë italiani, edhe pse është vënë në qëndër të kritikave për këtë fillim katastrofik që Partizani i ka bërë kampionatit. U stërvit i diferencuar Lorenc Trashi, por mesfushori nuk është në dyshim për sfidën ndaj ish skuadrës së tij të cilën 25-vjecari nuk dëshiron ta humbasë për asnjë arsye. Mungonte në stërvitje mbrojtësi Arbnor Fejzullahi, i cili vazhdon fazën e rehabiliitimit dhe pritet të rikthehet në dispozicion të trajnerit Iuliano pas pauzës së kombëtareve. E rëndësishme është që te 15-herë kampionët është rikthyer harmonia dhe në kampin e Kuq janë të bindur se ndaj Lushnjes do të marrin fitoren e parë. Është i sigurtë për këtë drejtori i përgjithshëm Genc Tomori.

Largimet e lojtarëve të rëndësishëm si Ekuban, Torassa e Ramadani po ndihen te Partizani në këtë fillim sezoni, por për Tomorin nuk është largimi i këtyre futbollistëve arsyeja e kryesore e startit të dobët, pasi edhe prurjet e reja janë cilësore.

6 Pikë disavantazh në 3 javë ndaj Kukësit dhe Skënderbeut dy rivalëve kryesorë në garën për vendin e parë, janë shumë, por gjithsesi janë të rikuperushme sipas drejtorit të përgjithshëm të të Kuqëve, me Partizanin që nuk heq dorë nga titulli. Tomori bëri një koment edhe për gradimin e Idriz Bathës, si kapiten i ri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.