Gianluigi Buffon: E njoh paksa historinë shqiptare, e kam studiuar dhe është shumë e bukur.

0
SHPËRNDAJE

Portieri i Italis Gianluigi Buffon foli para mediave ne prag te ndeshjes me Shqipërin .

Kam qenë në Shqipëri thuajse 23 vjet më parë, pasi kam luajtur me Parmën ndaj Teutës. Kjo është hera e dytë që vij në vendin tuaj. Kanë kaluar shumë vjet, por më duket sikur Shqipëria po evoluon, është bërë një vend i bukur dhe me njerëz optimistë.
E njoh paksa historinë shqiptare, e kam studiuar dhe është shumë e bukur. Bëhet fjalë për një popull që ka identitet dhe krenari.

Gianluigi Buffon

Buffon fletë dhe për ish shokun e skuadres Kristian Panuçi, aktualishtë trajneri i Shqipëris.
 

Buffon: Shumë lojtarë luajnë aktualisht në kampionatin tonë, të tjerë kanë luajtur ose janë rritur aty. Më vjen mirë që në këto vitet e fundit Shqipëria ka arritur rezultate të mëdha me këta futbollistë dhe me trajnerët italianë. Në këtë këndvështrim besoj se ju kemi ndihmuar për tu rritur në futboll. Panuçi është ish-shoku im i skuadrës, besoj se do të vazhdoni të përmirësoheni, pasi ai ka aftësinë dhe eksperiencën për të punuar mirë drejt kësaj rruge të re me Shqipërinë.
/ Supersport

S'KA KOMENTE

Comments are closed.