Ilir Daja: Do kërkojmë rezultat pozitivë

0
SHPËRNDAJE

Trajneri i Skenderbeut Ilir Daja fletë ne konferenc për shtyp ne prag te ndeshjes se neserme me Young Boys

Daja:Do ta bëjmë rotacion sepse me kemi shumë mungesa dhe objektivi ynë primar është kampionati. Gjithsesi do të përpiqemi të japim maksimumin dhe pavarsisht vështirësive që kemi do të hymë në fushë për të dhënë më të mirën tonë për të marrë një rezultat pozitiv.” E kemi ndjekur kundershtarin. Është një ekip që ndryshon edhe brenda një ndeshjeje modulin e lojës. Young Boys ka shumë ekulibër, janë të fortë në dyluftimet një për një dhe kanë lojtarë shumë teknikë. Energjitë janë të bazuara të gjitha te takimi me Young Boys. Rezultatin pozitiv do ta kërkojmë nëpërmjet një loje të mirë, duhet të bëjmë një paraqite sa më pozitive për të ecur përpara”. Objektivi?

Daja:Kemi pretendimet tona sepse nëse duam të bëjmë një hap tjetër duhet të shpresojmë që më pas të realizosh këtë lloj ëndrre. Por për të qenë me këmbë në tokë, Skënderbeu e ka realizuar objektivin e vetë, por pritshmëritë vinë duke e rritur dhe ne do të bëjmë gjithcka për të shkuar sa më larg. Young Boys ngjason më shumë me Mladën për nga karakteristikat.

Nga Young Boys te Kukësi në pak ditë Skënderbeu luan dy sfida shumë të rëndësishme, Daja: Unë do të preferoja të fitonim ndaj Young Boys dhe të Hënën të triumfojmë edhe ndaj Kukësit, por bëhet fjalë dy kompeticone të ndryshme dhe ne dëshirojmë të japim më të mirën në cdo kompeticion./supersport

S'KA KOMENTE

Comments are closed.