Ish sulmuesi i Brazilit në gjendie të rëndë pas grabitjes

0
SHPËRNDAJE

Ish-sulmuesi i Brazili Warley është në gjendje kritike pasi është goditur me thikë gjatë një tentative për t’i vjedhur shtëpinë në vendlindje, raporton Globoesporte.

39-vjeçari është sulmuar teksa ishte në makinën e tij, dhe një video ka dalë në pah më pas e cila e ka lënë skenën e krimit duke kërkuar ndihmë.

Pamjet gjithashtu tregojnë një njollë të errët në bluzën e tij, dhe është dërguar menjëherë në spital nga një shok.

Warley është operuar menjëherë por mbetet në gjendje kritike për jetën.

Është raportuar se ish-lojtari i Udinese-s ka marrë dy plagë të rënda nga mbrapa.

Celulari i është vjedhur dhe është goditur dy herë me thikë nga dy kriminelët. Ata u munduan të largoheshin me makinën e tij por janë larguar nga vendi.

Warley thuhet të jetë sulmuar teksa po priste semaforin pranë shtëpisë së tij në Joao Pessoa.

Ai është tërhequr nga futbolli vitin e kaluar dhe tani është drejtor te klubi i Rio de Janeiro në Botafogo.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”pt” dir=”ltr”>Vídeo mostra o ex-atacante Warley sendo socorrido após ser esfaqueado; assista <a href=”https://t.co/egDsuJylYe”>https://t.co/egDsuJylYe</a> <a href=”https://t.co/6z5pbTCByi”>pic.twitter.com/6z5pbTCByi</a></p>&mdash; globoesportecom (@globoesportecom) <a href=”https://twitter.com/globoesportecom/status/956915144365346817?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 26, 2018</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

S'KA KOMENTE

Comments are closed.