Ishte pran Vllaznis kte verë , prezantohet tek Tirana

0
SHPËRNDAJE

Alessio Abibi prezantohet tek Tirana

Alessio Abibi është goditja e fundit e Tiranes ne merkato.

Abibi , kte verë u testua tek Vllaznia por palet nuk gjeten akordin dhe marveshja dështoj , nga kjo përfitoj Tirana e cila ka prezantuar sot portierin e talentuar Alessio Abibi i cili me parë ka qen pjes e Pescares dhe ne Spanjë ka luajtur tek
Deportivo Eldense.

Njoftim i Tiranes

Alessio Abibi zyrtarisht bardheblu.

Portieri i talentuar Alessio Abibi eshte zyrtarisht pjese e KF Tiranes. Futbollisti 20-vjecar eshte bashkuar me skuadren qe ne muajin gusht, por vetem sot eshte bere i mundur regjistrimi i tij konform afateve. Abibi eshte federuar me Tiranen B, nderkohe qe do te kete mundesi te luaj prej javes se ardhshme me skuadren e pare. Abibi ka firmosur nje kontrate 3-vjecare dhe shihet si nje investim i vlefshem per te ardhmen. Ne te shkuaren ai ka luajtur ne Itali me Pescaren dhe ne Spanje me skuadren e Club Deportivo Eldense. KF Tirana i uron suksese futbollistit me fanellen bardheblu.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.