“Ja si politika ndërhyn te Vllaznia”

0
SHPËRNDAJE

Rudi-vataRudi Vata, ashtu si Armando Cungu, është shprehur në një intervistë për Panorama Sport, se ndërhyrjet e politikës në Shkodër janë të mëdha. Sipas tij, poltika po e mban peng futbollin, duke vënë në poste drejtuese njerëz për vota, dhe jo për t’i shërbyer Vllaznisë. Vata tregon se si ish-kryebashkiaku Luka e kish marrë ne telefon atë, ku ai kish kërkuar largimin e Kujtim Shabës si drejtues klubi. Asokohe, nënkryetar bashkie ishte djali i tezes së Shabës, dhe ai nuk mund të largohej, ndërsa fjalës e Lukës ishin: “A po don të na prishësh me njerëzit tanë?”. Gjithashtu Vata tregon se i ëhstë bërë presion nga njerëz të politikës për të mos e pezulluar Sukajn kur ishte trajneri i Vllaznisë, por pavarësisht asaj, ai nuk u tërhoq, çka bëri që situata në klub të bëhej edhe më e nderë dhe të largohej.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.