Java IV nën dritat e prozhektorëve

0
SHPËRNDAJE

10154917_637683172969883_55367007_nKa qenë diçka e pazakontë për një kategori të tillë në futbollin tonë ndezja e prozhektorëve në Kamzë, aty ku u luajt Vllaznia B ndaj Bulqizës, takim i fituar nga ekipi shkodran që me këtë rast mori edhe vendin e parë ,por me pikë të barabarta me Kukësin B. I ndjek Valbona e Tropojës me vetëm dy pikë më pak ,ndërsa pjesa tjetër e skuadrave ka ngelur më mbrapa. Edhe grupi tjeter duket se do të ketë një garë treshe ,teksa pas pesë javësh kryesojnë Skënderbeu B, Devolli dhe Spartaku.

Grupi A
Vllaznia B – Bulqiza 2-1
Internacionali – Drini 2004 5-5
Sporting Tirana – Kukesi B 2-5
Golemi – Valbona 1-2
Mirdita – Eagles 2-1

Renditja:
Vllaznia B 12 pikë
Kukesi B 12 Pikë
Valbona 10 Pikë
Mirdita 7 Pikë
Eagles 6 Pikë
Golemi 4 Pikë
Bulqiza 3 pikë
Internacionali 2 pikë
Drini 1 pikë
Sporting 0 Pikë

Grupi B
Spartaku – Skenderbeu B 0-1
Flamurtari B – Devolli 0-2
Turbina B – Gostima 1-1
Sopoti B – Belshi 1-2

Renditja:
Skenderbeu B 13 pikë
Devolli 11 Pikë
Spartaku 10 Pikë
Flamurtari 7 Pikë
Gostima 5 Pikë
Belshi 3 Pikë
Sopoti B 3 pikë
Turbina B 1 pikë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.