Juliano: Do ta kalojmë këtë situatë të vështirë

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Mark Juliano është shfaqur më i qetë pas fitores në kupë ndaj Kamzës dhe duke folur pas ndeshjes së djeshme, shprehu kënaqësinë për impenjimin e lojtarëve që kanë luajtur më pak deri tani dhe që duan ta bindin për të marrv një fanellë titullari.

“Luajtën lojtarët që nuk kishin minuta dhe nuk kanë qenë në gjendje të mirë fizike. Ata më dhanë përgjigjen e duhur. Nuk mund të futem në emra konkretë, pasi më kanë pëlqyer të gjithë: Xhixhiua, Bardhi, Selvaxhio, apo Malota që u rikthye nga dëmtimi. Janë djem që kanë nevojë për më shumë minuta për t’u rritur. Jam i kënaqur, pasi shfaqën karakter, por më vjen më mirë që e kanë kuptuar që për të luajtur duhet të demonstrojnë karakter, të kenë grintë dhe të japin maksimumin në fushë”.

Tani mendja është te kampionati: “Sigurisht që më të rëndësishme janë fitoret në kampionat. Ne duhet të arrijmë fitoren e parë dhe po punojmë për të. Të fitojmë dhe djemtë do ta kenë më të lehtë për të ecur përpara dhe për të besuar në punën që po bëjmë. Ne duam të arrijmë fitoren e parë në kampionat. Jemi të bindur se do të dalim nga kjo situatë dhe kemi nevojë që të rikthejmë edhe besimin te tifozët. Fitorja në Kupë ishte një përgjigje mjaft e mirë për të na çuar drejt fitores së parë edhe në kampionat. Kemi 40 ditë që përgatitemi për të dhe besoj se do të ia arrijmë shumë shpejt”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.