Kamza/ Ivan Fustar: Ndaj Lushnjës do vijnë 3 pikët e para

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Për një skuadër debutuese si Kamza, nuk mund të kishte start më të vështirë të sezonit. Fillimisht përballë kampionëve të Kukësit dhe më pas ndaj Skënderbeut. Por, me paraqitjet në këto 180 minuta skuadra e Ndreut dha prova se ka kualitet dhe do të konkurrojë si e denjë në elitë. Trajneri kërkon më tepër, nisur nga sfida e radhës me Lushnjen, që në analizën me ekipin e cilësoi për jetë a vdekje, ndërsa edhe Ivan Fustar, një prej emrave më të rëndësishëm të ekipit mendon se Kamza ka shansin më të mirë të regjistrojë fitoren e parë në kampionat.

Ivan Fustar

Ndeshja e radhës me Lushnjen është shumë e rëndësishme për Kamzën. Përballja e kaluar me Skënderbeun ishte e vështirë, por tani duhet të japim 100 për qind për të marrë tre pikët. Nuk mund të themi se do të kënaqeshim me barazimin, sepse kemi një shans shumë të mirë për të regjistruar fitoren e parë në këtë sezon. Kam respekt për Lushnjen, por mendoj se Kamza duhet ti marrë pikët e plota në ndeshjen e radhës.

Mbrojtësi kroat ishte protagonist në pikën e marrë përballë Skënderbeut, me aksionin e shkëlqyer individual që solli golin e barazimit me Rezin. Sipas Fustar, edhe përballë Lushnjes nuk ka vend për nënvlerësim, pasi Kamza duhet të përmirësojë pozitat në renditje.

Ivan Fustar

Skënderbeu është një skuadër shumë e mirë, kjo nuk ka dyshim. Por, nëse jep 100 për qind në fushë ke shanse të marrësh rezultat përballë çdo kundërshtari. Kjo vlen edhe për sfidën me Lushnjen, ku duhet të japim maksimumin. Kemi një rast shumë të mirë që të marrim fitoren e parë në këtë kampionat. E shoh si shumë të rëndësishme këtë duel të radhës, sepse me një fitore do të përmirësonim pozitat tona në renditje dhe do të na shërbente shumë në aspektin moral të futbollistëve. Por do të shohim, pasi verdiktin e jep fusha.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.