Korabi firmos me sulmuesin e superligës Gjeorgjiane / prezantohet dhe Allmeta

0
SHPËRNDAJE

Korabi prezanton goditjen e radhës në merkato , sulmuesin Gjeorgjian
Ioseb Chakhvashvili , për te cilin “minuta90.com” ju njoftoj pak orë me parë për arritjen e akordit mes Chakhvashvilit dhe Korabit.

Ioseb Chakhvashvili ka firmosur për 1 vitë me Dibranët ,lojtari në fjalë është sjell nga agjensia e njohur EFA , Ioseb sezonin e fundit ka luajtur në superligën Gjeorgjiane me Fc Dila.

Vec Ioseb Chakhvashvili Korabi ka zyrtarizuar dhe Enton Allmeta i cili firmosi sot kontratën 1-vjeçare me KF Korabin 27-vjeçari sezonin e kaluar ishte pjesë e KF Turbina Cërrik dhe luan në mesfushë, dhe Allmeta tek Dibranët është sjell po nga EFA Agency.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.