Korabi, rikthehet pas 18 muajve të luaj në shtëpi. Klubi ka një njoftim të rëndësishëm për tifozët.

0
SHPËRNDAJE

Ngjitja ne superlige për Korabin ishte “katastrof” jo vetem paraqitja qe i rrezoj serishte nje kategori me poshte , por dhe mos luajtja e asnje takimi zyrtare ne shtepi per shkak se ne fillim fusha ishte e denuar pastaj u fale , dhe u bene disa nderhyrja te vogla po gjithcka ngeli me aq pasi stadiumi nuk plotesonte kushte per nje ndeshje zyrtare te superliges.

Takimi i fundit zyrtare ne Peshkopi është luajtur midis Korabit dhe Kastrioti qe u mbyll me rezultatin 1-0 ne favore te Korabit.

Njoftimi i Korabit

Pas 18 muajsh larg shtëpisë, KF Korabi rikthehet në Peshkopi.
Kalendari i Kategorisë të parë në javën e dytë sjell “Derbin” Korabi – Burreli përballje e cila luhet në stadiumin “Korabi” ditën e shtunë në datë 23.09.2017.

Statistikë:
Në këtë stadium hera e fundit që Korabi ka lënë pikë ishte kur militonte në Kategorinë e Dytë dhe që nga data 07.05.2014 deri në datën 07.05.2016 ku janë zhvilluar 27 takime, janë fituar të gjitha.
Në dy vitët e fundit në Peshkopi, Korabi ka shënuar 60 gola dhe ka pësuar 9 të tillë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.