Kukësi mposht Vllazninë në minutat e fundit

0
SHPËRNDAJE

Është mbyllur në Shkodër sfida midis Vllaznisë dhe Kukësit me fitoren 1-3 të miqve. Trajneri Paklut e fillon kështu me fitore aventurën në kampionatin shqiptar. Ndërsa trajneri Ernest Gjoka pëson kështu një humbje nga ish-ekipi i tij.

Ka qenë një ndeshje e luftuar ku kuksianët kaluan të parët në abantazh me Gurin, dhe shkodranët iu kundërpërgjigjën me Kalaja. Blerja e re Zderiç  kaloi Kukesin në avantazh  ne minutën e 80-të të takimit.

Goditjen e fundit Vllaznisë ia Bakaj me golin ne minutën e 93-të të takimit.

MINUTË PAS MINUTE

93’ Gooooool Ka shënuar edhe Bakaj, pas një kundërsulmi të ekipit kuksian.

80’ Goooooool Kalon përsëri në avantazh Kukësi, Filip Zderiç autori i golit.

70′ Barazohen shifrat në Shkodër. Kalaja shënon për shkodranët.

50’ Gooooooool Sulmuesi i Kukësit, Guri, ka kaluar në avantazh miqtë.

46′ Pjesa e dytë nis me zëvendësime në radhët e shkodranëve. Del Krymi dhe futet Bardulla.

46’  Fillon pjesa e dytë e takimit në Shkodër.

Mbyllet pjesa e parë në Shkodër, Vllaznia 0-0 Kukësi.

46’ Çfarë rasti për Kukësin! Bakaj godet shumë afër portës, por portieri Sherri shfaqet shpëtimtar në fundin e pjesës së parë.

35’ Sukaj kishte një mundësi të mirë nga e majta për të krosuar. E shfrytëzon rastin shkodrani, por Shameti largon topin nga zona.

31’ Çinari pret një krosim nga e majta, të cilën e godet me kokë, por goditja e tij shkon jashtë kuadratit. Rasti më i mirë për shkodranët deri tani.

30’ Kapiteni i Vllaznisë, Gilman Lika, ndëshkohet me të verdhë për një ndërhyrje në dëm të Kale.

29’ Elis Bakaj shpërdoron rastin më të mirë të ndeshjes. Godet përpara portierit Sherri, por topi prek në trupin e gardianit shkodran.

20’ Ka probleme për mbrojtësin qëndror të Vllaznisë, Sedat Berisha, që gjendet i shtrirë në tokë.

11’ Musolli dhuron një top të bukur për Bakaj nga korsia e majtë e lojës, por për anësorin e ndeshjes lojtari ishte në pozicion të parregullt.

1’ Fillon sfida Vllaznia-Kukësi në stadiumin “Loro Boriçi”.

Vllaznia 0-0 Kukësi

Formacionet:

Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Berisha, Malota, Mersini, Orelesi, Krymi, Vucaj, Çinari, Lika, Sukaj. Trajner: Ernest Gjoka

Kukësi: Koliçi,  Zderic, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Ethemi, Musolli, Shkodra, Kale, Bakaj, Guri. Trajner: Peter Pakult

S'KA KOMENTE

Comments are closed.