Laçi likuidon Vllazninë. Trajneri i ri e nis mbarë

0
SHPËRNDAJE

Laci – Vllaznia 2-0

Superiorja/ Më keq se kaq nuk ka ku të shkojë për Vllazninë. Ah, po, ka ku të shkojë, sepse sezoni i shkuar ishte një leksion që nuk qenka mësuar ende. Vllaznia u mund sot 2-0 në Laç, duke bërë gjithçka për të mos marrë pikë, sepse nuk e goditi thuajse fare portën kundërshtare, edhe pse krijoi volum loje, ndërsa fali golin e dytë, me portierin Selimaj që bëri një gafë, duke grushtuar topin mbi shokun e skuadrës.

Mos t’i heqim meritat Laçit: trajneri i ri Gentjan Mezani e ka nisur shkëlqyeshëm dhe ka zbuluar se mund të shënohet edhe me një të ri si Xhixha, dy gola, ose një e gjysmë sot, sepse i dyti nuk dihet ende nëse është i tij.

Laçi u tregua një ekip kompakt dhe i paturbulluar nga ndryshimi në stol, ndërkohë që ka marrë fitoren e dytë në 4 ndeshje dhe sheh i qetë renditjen.

Kategoria Superiore – Java 4
E shtunë, më 30 shtator, ora 14:00
Stadiumi i Laçit, Laç

Laçi – Vllaznia        2-0

Shënues: Xhixha 21′, 59′

Laçi: Selmani, Ademir, Fangaj, Gjoni, Sefgjini (Shala 71′), Bardhi (Lushkja 54′), Eskerda (Qaqi 81′), Jonuzi, Nika, Uzuni, Xhixha. Trajner: Gentian Mezani

Vllaznia: Selimaj, Gocaj, Pjeshja, Orelesi, Marku, Krymi (Tafili 58′), Hasani, Bardulla, Çinari (Kalaja 77′), Lika (Vucaj 61′), Ribaj. Trajner: Armando Cungu

Karton i verdhë: Bardhulla 65′

Gjyqtarë: Klajdi Kola, Ermal Barushi, Denis Agaraj, Klodian Shahini

Delegat: Denis Bastari; Vëzhgues: Fatmir Tare

S'KA KOMENTE

Comments are closed.