Lena:Nuk ka vend për eufori

0
SHPËRNDAJE

Kapiteni i Teutes Nijaz Lena flet per “supersport” , ne prag te ndeshjes me Flamurtarin

Lena:Kam deklaruar që nuk do jetë surprizë Teuta këtë vit, do e tregojmë këtë në ndeshjet që do fillojnë në kampionatin shqiptar. Deri më tani jam mirë me deklaratën që kam dhënë

 Lena:Nuk ka vend për eufori, pasi sapo ka filluar kampionati dhe na presin edhe shumë ndeshje të tjera të vështira. Nuk ka kundërshtarë të lehtë. Nëse nuk vlerësohet ndeshja, sidomos ato jashtë, është shumë problem të fitosh.

Shiriti?
Lana:Vetë shiriti të bën të jesh lider, edhe pse në mendjen time unë gjithmonë kamë qenë një lider ën fushën e lojës. Për momentin po e shijoj shumë, pasi jemi në vend të parë dhe dua që kjo atmosferë në ekip dhe ta vazhdojmë me serinë e fitoreve që në javën që vjen me Flamurtarin ku kam qenë aty për gjashtë vite.

Sezoni 2011-2012 me Flamurtarin?
Lena:Nuk dua ta përsëris atë sezon, pasi dolëm në vend të dytë, kështu që dua të bëj më mirë. Me profesor Maganin atë vit ishim shumë pranë titullit kampion, pastaj në Durrës para një viti e gjysmë u kualifikuan në Kupat e Europës, që ishte maksimumi me atë ekip. Tani të them të drejtën nuk është se kemi eksperiencën e Flamurtarit të atij viti, por ka një dëshirë që nuk e kishim atë vit. Nëse do e kishim, do të shpalleshim kampionë.

Flamurtari?
Lena:Me Lushnjen kam parë një Flamurtar që e kishte egon për të fituar edhe një lojtar më pak. Në fushën tonë, por edhe jashtë, ne futemi për ta fituar ndeshjen. Edhe me Flamurtarin kjo do të ndodhë
.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.