Llullaku:Ndaj Maqedonis do të japim maksimumin

0
SHPËRNDAJE

Azdren Llullaku flet ne konferenc per shtyp , para ndeshjes së radhës me Maqedonin /supersport.

Llullaku:Ka shumë probleme ndeshja në Maqedoni. Ne duhet të japim maksimumin jo vetëm për ne, por për të gjithë shqiptarët. Bëm një lojë shumë të mirë, topin e kishim vetëm ne në kontroll. Nëse do ta kemi mundësinë për të pasur topin, për të krijuar rastet besoj që do të fitojmë edhe ndaj Maqedonisë.”

  Diferencar mes Izraelit dhe Maqedonisë?

 Llullaku:Me Izraelin këtu patëm probleme sepse mbetëm me dhjetë lojtarë dhe shkaktuam penallti. Besoj që ishte problemi ynë. Mendoj që Maqedonia do të jetë më e vështirë, sepse është një ekip më i mirë se Izraelit.”

 Në krah apo në qender të sulmit?

 Llullaku:Jo nuk ndihem në presion. Pozicioni im është në krah, për herë të parë luajta në qendër të sulmit. Edhe herët e tjera kur kam luajtur në krah, kam qenë shumë difensiv dhe kam patur detyra të tjera për të ndihmuar ekipin. Kështu që nuk kam asnjë presion.”

 
 Llullaku:Kjo ndodh cdo herë. Ndoshta ndryshon përqendrimi. Kur luan ndaj një ekipi të madh përqendrimi është 150 për qind. Kjo i ndodh të gjitha skuadrave ndonjëherë. Por, tani nuk ka ekipe të lehta dhe duhet të jesh njësoj i përqendruar. Edhe Lihtenshtajnin e vlerësuam dhe fituam.

I gjithë ekipi bëri një ndeshje shumë të mirë. Në pjesën e parë nuk shënuam, por patëm 3-4 raste shumë të mira. Edhe unë kisha rastet e mia, por në fund më e rëndësishme është fitorja. Jemi shumë të kënaqur.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.