Luftëtari dhe Kamza super. Lushnja shenja shprese

0
SHPËRNDAJE

Lushnja befasoi vendasit më një gol të shënuar me Mikel Cankën në minutën e 12-të, ndërkohë që Teuta zgjohet dhe barazon me mesfushorin Fabjo Beqja në të 24’. Tre minuta më pas ishte Çyrbja që realizoi nga pika e bardhë e 11 metërshit, duke e mbyllur në avantazh pjesën e parë. U duk se durrsakët do shkonin lehtësisht te fitorja, por Sefa shfaqet si nj “ujk” i vjetër dhe barazon shifrat. 2-2 dhe Lushnja mban prapa durrsakët.

Në Gjirokastër Luftëtari vendas vijon me paraqitjet e mirë. Në kundërsulm ata janë të rrezikshëm, kurse Xhejms për korçarët mund të shënonte që në fillim. Gjithsesi Luftëtari ia doli të shënonte pas një zbritje të bukur me Abazajn, që mund të shënonte edhe të dytin. Pjesa e parë u mbyll 1-0, ndërsa Radas në pjesën e dytë la në baltë Skënderbeun, pasi u ndëshkua me karton të kuq. Në minutën e 85’ Abazaj shënoi edhe golin e dytë, duke mbyllur llogaritë.

Kamza e nisi ndeshjen me gol. Ymeraj që në minutën e tretë shënoi dhe Laçi u përpoq dhe iu afrua golit të barazimit në pjesën e parë. Nika goditi shtyllën, kurse Rexhinaldo ishte i pasaktë në tentativat e tij. Në të dytën futbollisti nga Mozambiku shënoi nga pika e bardhë dhe vendosi baraspeshën. Kamza përpiqet dhe shënon sërish, këtë herë me Imerin që me një goditje brenda zonës thyen Selmanin. Në shtesë erdhi dhe goli i Mehmeti, duke vulosur fitoren e vendasve.

Kategoria Superiore – Java 17

Teuta – Lushnja 2-2

Shënues: Beqja 24’, Çyrbja 27’ / Canka 12’, Sefa 57’

Lufëtari – Skënderbeu 2-0

Shënues: Abazaj 25’ , 85’

Kamza -Laçi 3-1

Shënues: Ymeraj 3’, Imeri 74’, Mehmeti 93’ / Rexhinaldo 59’ (pen.)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.