Luftëtari për 3 pikë në Vlorë me ndihmën e ish-ëve

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Luftëtari është përgatitur gjatë javës për një ndeshje të fortë në Vlorë, ku do të kërkojë pikë ndaj Flamurtarit, që gëzon një formë shumë të mirë në këtë moment.

Gjirokastritët vijnë pas barazimit me Vllazninë në shtëpi dhe duan të rikuperojnë pikët e lëna në javën e tretë. Pozitiv është fakti që trajnerët Fernandez dhe Curbelo e kanë grupin e futbollistëve të plotë për transfertën e nesërme. Nga sa është parë gjatë punës së stafit teknik, Luftëtari nuk do të shkojë për t’u mbrojtur në Vlorë, por do të bëjë lojën e vet.

Në radhët e gjirokastritëve luajnë edhe këtë sezon tre vlonjatë. Vendin e Liçajt, i cili i kthye te Flamurtari, e ka zënë Zeqaj, që është bashkuar me kapitenin Beqiri dhe Bregun. Te ky i fundit, por edhe tek Abazaj, janë shpresat për pikë në transfertën vlonjate.

Luftetari në stërvitje

S'KA KOMENTE

Comments are closed.