Lushnja/ Gjoba kush tallet me fanellën

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Dy ndeshje, dy humbje për Lushnjen. Skuadra e drejtuar nga Artan Bano është kandidatja kryesore për t’u kthyer sërish në të Parën dhe presioni po ndihet që tani.

Që pa nisur kampionati ishte krijuar ky lloj perceptimi për lushnjarët, por dy sfidat e para të humbura në fushë asnjanëse kanë bërë që pesimizmi dhe presioni të shtohen.

Ndërkohë edhe drejtuesit e klubit nuk i kanë pritur mirë humbjet e pësuara me Vllazninë dhe Flamurtarin, ndaj edhe kërkojnë menjëherë kthesën në ndeshjen me Kamzën.

Nëse kjo nuk do të ndodhë, atëherë pritet të ketë gjoba, sikurse është shprehur Artur Çobani, në “Panorama Sport”. Ish-presidenti, zyrtar i klubi, ka paralajmëruar masa financiare nëse nuk merret rezultat pozitiv në sfidën e javës së tretë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.