Magani: U ndëshkuam nga dy gola që erdhën nga gabimet tona, dhe gjyqtarit

0
SHPËRNDAJE


“Trajneri i Teutes Gugash Magani fletë për “supersport” pas humbies me Flamurtarin”

Magani:Po ti referohem pjesës së parë, nuk ishim aspak skuadër. Ishim pa grintë dhe pa asgjë. U ndëshkuam nga dy gola që erdhën sa për gabimet tona, ashtu edhe për meritë të gjyqtarit. Nuk dua të bëj polemika për vendimet e gjyqtarit, por duhet të them se kam rezerva për një penallti në pjesën e parë. Nuk e di çfarë mendoni, por nëse kjo penallti do të akordohej, rrjedhja e lojës do të ndryshonte. Futbolli kështu e ka, janë tre rezultatet brenda.

Nuk po e bëj tragjedi, ne kemi gabimet tona dhe Flamurtari nuk vodhi asgjë.

Në futboll, euforia negative, që do të thotë vetëkënaqësia, është prezente te lojtarët që ende nuk e mbajnë presionin për të qenë kampion. Ky është një mësim i mirë, ku unë kam përgjegjësitë e mia. Në disavantazhin e dy golave unë rrezikova, ku madje mund të kishim pësuar edhe gola të tjera. Skuadra mu përgjigj në vendosjen e re taktike, por në fund ato që vlejnë janë pikët.

U ndalëm në një moment që kemi kohë në dizpiocion për tu rikuperuar. Skuadra është e re në përbërje dhe do kohën e saj të përshtatjes, por ndoshta lojtarët e nënvlerësuan ose e mbivlerësuan kundërshtarin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.