Mbombo:Jam shumë i kënaqur që ndodhen në Shqipëri.

0
SHPËRNDAJE

Idris Ilunga Mbombo, i cili realizoi dy gola që në takimin debutues me Kurbinasit. 21-vjecari nga Republika Demokratike e Kongos, i mbërritur te Laci në formë huazimi nga skuadra arabe Al Shabab dhe që pritet të  jetë një nga zbulimet e sezonit të ri, flet per “supersport”

Mbombo:Jam shumë i kënaqur që ndodhen në Shqipëri. Për sa i përket debutimin, shënova dy gola dhe kjo është pozitive për mua dhe për ekipin. Me mbërritjen time këtu shpresoj të jap më të mirën që skuadra të ecë sa më shumë në rezultate.”

Objektivat?

Mbombo:Laci është një ekip shumë i mirë këtu në Shqipëri dhe me objektiva të qarta, ndaj dhe pranova të jem pjesë e kësaj skuadre. Synimi im është të shënoj sa më shumë gola, që sezonin e ardhshëm Laci të luajë në Kupat e Euopës. Shpresoj që eksperienca ime të shërbejë për arritjen e këtij objektivi.”

Mbombo flet dhe për ndeshjen e kapionatit , ku shprehet se jam gati për sfiden me Luftetarin,
Mbombo: Unë jam gati  të debutoj edhe në kampionat, sigurisht nëse trajneri do të ketë besim tek unë. Jam gati të luaj dhe të jap më të mirën në ndeshjen e fundjavës me Luftëtarin.” 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.