Mbrojtësi boshnjak i U-21 firmos me Partizanin

0
SHPËRNDAJE

Partizani në 24 orë kompleton mbrojtjen, sepse dje prezantoi qendërmbrojtësin Belica, ndërsa sot e ka pasur radhën Renato Gojkoviç.

Rreth 1.95 i gjatë, boshnjaku luan prej vitit 2015 tek Istra në kampionatin kroat.

Nuk ka qenë titullar fiks sezonet e shkuar, ndërsa këtë sezon ka luajtur në 12 nga 20 ndeshjet e kampionatit. Largimi i tij ka ardhur për shkak të krizës së thellë financiare të Istras.

Vetëm 22  vjeç, Gojkoviç ka qenë pjesë e kombëtares U-21 dhe vlerësohet shumë në Bosnjë – Hercegovinë.

Renato Gojkoviç
Renato Gojkoviç

S'KA KOMENTE

Comments are closed.