Mbrojtësi i kombëtares Nigeriane firmos me Tiranën

0
SHPËRNDAJE

Tirana ka zyrtarizuar pak momente më parë qendër mbrojtësin e kombetares Nigeriane Orji Okabue ,i cili shihet si nje lojtar premtues per bardh e blutë.

Njoftimi i Tiranes

Orji Kalu firmos per dy vite bardheblu

Mbrojtesi nga Nigeria, Orji Okabue Kalu eshte futbollist i Tiranes. Klubi ka firmosur marreveshjen 2-vjecare me lojtarin 25-vjecar qe sot do ti bashkohet skuadres ne stervitje. Kalu eshte nje futbollist premtues, pjese e Kombetares se Nigerise dhe vjen si nje perforcim me vlera per qendren e mbrojtjes.
Neser futbollisti do te prezantohet ne ambientet e klubit. #welcomekalu

S'KA KOMENTE

Comments are closed.