Merkato/ Aubameyang transferohet në Angli

0
SHPËRNDAJE

Merkato/ Një lajm befasues vjen nga Gjermania.

Arsenali dhe Dortmundi kanë arritur marrëveshje për transferimin e Aubameyangut.

Sipas ‘Kicker’, Arsenali është pajtuar që t’i paguaj Dortmundit plotë 63 milionë euro për transferimin e sulmuesit gabonez.

Në këtë javë, Aubameyang, do të prezantohet zyrtarisht te Arsenali.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.