Nga Greqia në kampionatin sllovak

0
SHPËRNDAJE

13690897_1060582384030153_8019812631914877556_oDy futbollistë shqiptarë kanë kaluar befasisht në kampionatin sllovak në formë huazimi. Bëhet fjalë për qendërsulmuesin 18 vjecar Kristian Kushta, kartonin e të cilit e zoteron Paok i Selanikut, si dhe mbrojtësi 21 vjecar Kristi Qose, edhe ky i Paok. Të dy lojarët janë dhënë ekipit të kategorisë së parë sllovake, Zemplin Michalovce e cila fitoi javën e parë 2-1 por asnjëri nga shqiptarët nuk ishte i grumbulluar për këtë ndeshje.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.