Nga Kievi ne Kamez trajneri i Skenderbeut Ilir Daja flet per “supersport”

0
SHPËRNDAJE

Nga Kievi ne Kamez trajneri i Skenderbeut Ilir Daja flet per “supersport”

Daja:Të gjithë e kemi të qartë që objektivi jonë primar është kampionati. Mendoj që kemi bërë një pjesë të parë të mirë në Kiev. Stadiumi i Kamzës do na duket më i mirë se ai i Kievit sepse objektiv kei titullin dhe do jetë një luftë e gjatë në 36 javë. Pres të bëjmë të njëjtën gjë me Kamzën”.

“Kalendari i ngjeshur e detyron trajnerin kryeqytetas të mendojë për rotacionin”

Daja:Do fillojmë rotacionin që këtë javë. Rikthehet Nimaga por mungojnë Osmani dhe Jashanica. Duke parë ngarkesën e ndeshjes jemi të detyruar të bëjëm rotacion pa pridhur ekujlibrat në lojë dhe cilësinë e lojës. Në Europë do të kenë prioritet ata lojtarë që nuk kanë shumë minuta për të promovuar sa më shumë lojtarë”.

 “Europa League”

 Daja:Në fazën eliminatore të Europa League nuk kemi bërë shumë llogari gjatë ndeshjeve. Kemi luftuar ballazi me cdo kundërshtar për të parë se ku mund të shkojmë në këtë lloj kometicioni. Nëse do të luajmë si grup i vetëm mund të bëjmë edhe dicka të paparashikuar”.

Kontrata ?

Daja:Me një klub me lidh projekti dhe jo kontrata. Në pjesët teknike kërkoj të kem një lloj ekskluziviteti dhe kur e ndiej që nuk jam në pozicionin e duhur edhe mund të tërhiqem, por për kontratën mund të flasë presideënti edhe pse është ende herët”. 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.