Nis Kategoria e Tretë, Mirdita tërmet 9-ballësh

0
SHPËRNDAJE

12219369_541141296038904_1083221381979306710_n
Mirdita

E ka nisur si nuk ka më mirë rikthimin e vet ish-Minatori i Rrëshenit që tani do të vazhdojë me emrin Mirdita, ndërsa fitore bindëse korrën edhe Valbona si dhe ekipet e dyta të Kukësit e Vllaznisë. Në grupin e Jugut fituan ekipet vendase, madje me rezultate të thella me Skënderbeun B ,që spikati me një 5-0 ndaj Gostimës.

GRUPI A / Java 1
Valbona 3-0 Bulqiza
Kukësi B 5-2 Drini FK
Golemi 2-5 Vllaznia B
Mirdita 9-0 Sporting Tirana
E Djelë
10:00 Eagles – Internacional
===============================================
GRUPI A / Renditja
1.Mirdita (3 Pikë)
2.Vllaznia B (3 Pikë)
3.Kukësi B (3 Pikë)
4.Valbona (3 Pikë)
5.Internacional (0 Pikë) *
6.Eagles (0 Pikë)*
7.Bulqiza (0 Pikë)
8.Drini FK (0 Pikë)
9.Golemi (0 Pikë)
10.Sporting (0 Pikë)

GRUPI B / Java 1
Devolli 3-1 Bilisht-Sport
Sopoti B 3-0 Turbina B
Skënderbeu B 5-0 Gostima
Spartaku Tiranë 4-0 Flamurtari B

===============================================
GRUPI B / Renditja
1.Skënderbeu B (3 Pikë)
2.Spartaku Tiranë (3 Pikë)
3.Sopoti B (3 Pikë)
4.Devolli (3 Pikë)
5.Bilisht-Sport (0 Pikë)
6.Turbina B (0 Pikë)
7.Flamurtari B (0 Pikë)
8.Gostima (0 Pikë)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.