Partizani – Kukësi/ Demi dhe Gjici donin fitore.

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Në fund të supersfidës ndërmjet Partizanit dhe Kukësit, për mikrofonin e Supersport, folën edhe presidentat respektivë të të dyja skuadrave. Ja çfarë thanë Demi dhe Gjici:

Partizani, Demi: “Unë nuk kënaqem me barazimin, vetëm fitore dua. Do të fitojmë në ndeshjen tjetër.”

Safet Gjici: “Kishim ardhur për fitore, por edhe barazimi ishte rezultat i mirë. Kolaudimi i lojtarëve kërkon kohën e vet, loja do të vijë por jam i kënaqur.”

Nga ana tjetër, trajneri i Partizanit u shpreh i kënaqur me lojën e zhvilluar nga ekipi, duke theksuar se rezultatet do të vijnë.

Mark Iuliano: “Ishte një ndeshje e bukur, luajtëm mirë dhe dominuam gjatë gjithë 90 minutave. Rastet e kundërshrtarit erdhën për gabimet tona individuale. Jam i kënaqur sepse skuadra po rritet fizikisht dhe taktikisht. Luajti edhe Cani që nuk ishte gati as për një pjesë loje për të luajtur. Jemi me pak fat, sepse kemi krijuar shumë. Ndonjëherë janë edhe portierët që bëjnë mrekulli. Paraqitja ishte e mirë, lojtarët janë të trishtuar që nuk fituan për vete për tifozët dhe për drejtuesit. I komplimentova sepse dhanë zemrën në fushë. Kur të kemi edhe këmbët do të marrim rezultatet.

Sot mora përgjigjje pozitive dhe nuk jam shqetësuar fare për mungesën e fitores. Punojmë prej një muaji e një jave për të qenë në formë për të gjithë sezonin. Më vjen keq vetëm që nuk fituam ndeshjen. Më vjen keq për djemte se mendonin vetëm fitoren.

Duhet të ishim më të kujdeshshëm në vendosje dhe për të menduar për fazën mbrojtëse. Ata kanë një mbrojtës të majtë që mund të na hapte probleme por Trashi bëri një punë shumë të mirë. Krosimet kanë ardhur por ndoshta duhet t’i shfrytëzonim më mirë për t’i cuar sulmuesit te goli. Me aktivizimin e Bardhit mendova të spostoja Adorjan në krah, donim dominim terretori. Fakti është që nuk shënuam dhe kjo tregon që duhet të përmirësohemi në shumë aspekte. Në Kupë shënuam 6 dhe mund ët shënonim 20, por duhet të shënojmë edhe në këto ndeshje të rëndësishme.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.